skip to Main Content

Registr dlužníků je databáze, do které se zapisují osoby, které pozdě hradí své závazky. Těchto registrů u nás v České republice funguje několik a každý z nich využívají jiné instituce. Informace si však vzájemně sdílejí. Do registru se tak můžete dostat nejen tehdy, když pozdě platíte splátky své hypotéky nebo jiné půjčky, ale i pokud hradíte se zpožděním své pojištění, faktury za volání či nemyslíte na jiné své výdaje.

Jak funguje registr dlužníků

V ČR fungují celkem čtyři registry. Jedná se o bankovní registr klientských informací známý také pod zkratkou BRKI, nebankovní registr klientských informací NRKI, Centrální registr dlužníků a registr dlužníků SOLUS. BRKI informuje klienty bank o údajích, které jsou zde zpracovány, také se využívá jako místo pro podávání žádostí o výpis z registru. Do BRKI rovněž můžete podat jakékoliv stížnosti a připomínky, pokud nesouhlasíte se zařazením do registru dlužníků.

TIP: Půjčky bez registru a Solusu pro každého zde

Dalším registrem dlužníků je NRKI, který používají všechny jiné instituce než banky. Registr funguje od roku 2005. Asi nejznámější pro nás bude centrální registr dlužníků, konkrétně sekce fyzické osoby, která zahrnuje všechny nepodnikající fyzické osoby. Do centrálního registru je možné registrovat osobu nebo zjistit informace o své osobě. Registr dlužníků k nahlédnutí zdarma je tak k dispozici i na oficiálních stránkách.

Registr dlužníků k nahlédnutí zdarma

Registr dlužníků k nahlédnutí zdarma je šikovným pomocníkem. Poskytne vám totiž užitečné informace, díky kterým budete vědět, zda máte šanci uspět se svou žádostí o úvěr. Pokud si tedy myslíte, že byste mohli mít záznam, můžete si tuto skutečnost předem prověřit. Centrální registr dlužníků – fyzické osoby vám poskytne všechny nezbytné informace. Jedná se o dosud největší globální registr bonity ekonomických subjektů. Umožňuje vyhledávání i v dalších registrech. Ušetříte si s ním mnoho času a starostí.

Back To Top